Sheffield Utd v Middlesbrough

04/10 21:45 Stauros13 -4.00
2018/04/10 16:22 bet title Middlesbrough/Middlesbrough (HT/FT Double) @375 4/10

Για την 42η αγωνιστική της Τσαμπιονσιπ της Αγγλίας η Σεφιλντ Γιουνάιτεντ υποδέχεται την Μίντλεσμπρο. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 9η θέση με 62 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι στην 6η με 66 βαθμούς. Στόχος τους η 6αδα και η συμμετοχή στα πλει οφ ανόδου.
Η Σεφιλντ για τέταρτη συνεχόμενη αγωνιστική έμεινε μακριά από την νίκη καθώς ηττήθηκε από την Μπάρνσλεϊ εκτός έδρας με 3-2. Έμειναν πίσω στο σκορ με το κλείσιμο του πρώτου ημιχρόνου και παρότι στο δεύτερο γύρισαν το ματς δεν άντεξαν και δέχτηκαν 2 γκολ στο τελευταίο τέταρτο με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα.
Η Μπορο μετά από 3 ανεπιτυχή αποτελέσματα κέρδισε το Μ. Σάββατο την Νότιγχαμ με 2-0 και παρέμεινε μέσα στην πρώτη εξάδα. Μπήκε πολύ δυνατά και στο πρώτο ημίωρο είχε διαμορφώσει το 2-0 που ήταν και το τελικό σκορ και κράτησαν μέχρι το τέλος χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα ενώ έχασαν και ευκαιρίες να αυξήσουν το σκορ στο δεύτερο μέρος.
Η Μπορο είναι σε καλύτερη κατάσταση απο την Σεφιλντ και έχει και τα θεματάκια της στην άμυνα. Δεν θα είναι εύκολο αλλά μπορούν να πάρουν την νίκη και μάλιστα από το ημίχρονο. Νίκη από το ημίχρονο για την Μιντλεσμπρο.