2018/04/14 17:04 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @-111 10/10

Με το παιχνίδι Λιβερπουλ - Μπορνμουθ συνεχίζεται το πρωτάθλημα Αγγλίας και στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής.
Η Λίβερπουλ βρίσκεται στην 3η θέση με 67 βαθμούς και έχει σχεδόν εξασφαλίσει εδώ και καιρό την συμμετοχή στο προσεχές Τσαμπιονς Λιγκ. Στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος απέσπασε ισοπαλία 0-0 εκτός έδρας στο τοπικό ντέρμπι με την Έβερτον. Μέτριο ματς χωρίς πολλές φάσεις με τον Κλοπ να έχει αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα και το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Μεσοβδόμαδα πέτυχε μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά του Τσαμπιονς Λιγκ με την νίκη που έκανε κόντρα στην Σίτυ με 2-1 στην ρεβάνς του 3-0 υπερ της στο πρώτο ματς. Έμεινε πίσω στο σκορ στην πρώτη φάση του ματς και αφού γλύτωσε μέχρι το ημίχρονο δεύτερο γκολ μπήκε στην επανάληψη πιο δυνατά και με γκολ του Σαλαχ και του Φιρμίνο πήρε την πρόκριση πρώτη φορά στα ημιτελικά μετά από 10 χρόνια και θα αντιμετωπίσει την Ρόμα. Εντός έδρας παραμένει αήττητοι για το πρωτάθλημα καθώς έχει έχει 10 νίκες, 6 ισοπαλίες .Στα αγωνιστικά εκτός Κλάβαν ( Α. 16/1) , Κλάιν (Α. 1/0), Γκόμες (Α. 21/0) , Τσαν ( Μ.26/3) Λαλάνα (Μ. 11/1)και ο Μάτιπ (Α. 25/1).
Από ισοπαλία εντός έδρας 2-2 με την Κρισταλ Παλας προέρχεται η Μπορνμουθ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ 2 φορές, μία σε κάθε ημίχρονο αλλά με γκολ στο 89' πήρε τον βαθμό που την έφερε στην 11η θέση με 38 βαθμούς και με διαφορά 10 πόντων από την ζώνη του υποβιβασμού δεν έχει κάποιο άγχος για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Εκτός έδρας έχει 3 νίκες , 6 ισοπαλίες και 7 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός δράσης παραμένουν οι αμυντικοί Α. Σμιθ (27/1), Μινγκς (2/0) και ο μεσοεπιθετικός Στάνισλας (19/5).
Μεγάλο φαβορί φυσικά είναι η Λίβερπουλ που είναι σε καλή κατάσταση κυρίως ψυχολογικά μετά την μεγάλη πρόκριση. Η Μπορνμουθ παίζει πάντα ανοιχτά και περιμένω ματς με πολλές φάσεις και γκολ. OVER 3,5.