Kursk v Shinnik Yaroslavl

04/18 18:00
Προστέθηκε 2018/04/18 14:55 | 0 ευχαριστούμε

Προγνωστικό: bet title Away/Yes (Results/Both Teams To Score) @650 10/10 -10.00

Μονός αγώνας για τα ημιτελικά του κυπέλλου Ρωσίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθηθεί παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. Και οι δύο ομάδες αγωνίζονται στην Β΄κατηγορία του Ρωσικού πρωταθλήματος.
Η Αβανγκάρντ Κουρσκ βρίσκεται μετά από 33 αγωνιστικές στην 10η θέση με 33 βαθμούς. Στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος παραχώρησε ισοπαλία εντός έδρας με την Τιουμεν πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση έχοντας όμως πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα λόγω του σημερινού ματς κυπέλλου μιας και η συμμετοχή στον τελικό είναι μεγάλο δέλεαρ. Έχασε την ευκαιρία να αυξήσει ακόμα περισσότερο την διαφορά από την ζώνη του υποβιβασμού από το συν 6 που είναι τώρα αλλά μετά και την ενίσχυση στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο δύσκολα θα κινδυνεύσει πλέον. Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου απέκλεισε στα πέναλτυ εκτός έδρας την Άμκαρ (ομάδα Α’ κατηγορίας) μετά το 0-0 στην κανονική διάρκεια και στην παράταση.
Η Σινίκ Γιάροσλαβ είναι στην 8η θέση με 48 βαθμούς και δύσκολα θα πετύχει τον αρχικό στόχο της ανόδου που είχε στην αρχή της χρονιάς. Στο τελευταίο ματς φιλοξένησε την δεύτερη της βαθμολογίας Όρενμπουργκ και παραχώρησε ισοπαλία 0-0. Έκανε καλή εμφάνιση παρότι είχε αλλαγές στην ενδεκάδα της. Στα τελευταία 15 ματς έχει μόλις 3 νίκες και 7 ισοπαλίες με αποτέλεσμα να έχει μείνει πίσω και από την προνομιούχο τετράδα, στο μειον 9 με 5 αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος, και τους αγώνες μπαραζ ανόδου. Στα προημιτελικά πήρε πρόκριση εις βάρος της ΣΚΑ που αγωνίζεται στην πρώτη κατηγορία, την οποία απέκλεισε στα πέναλτι εκτός έδρας (0-0 μετά από 120’).
Μεγάλο ματς για ομάδες που μπορεί να μην έχουν ξανά την ευκαιρία ενός τελικού. Η Σινικ έχει πιο βαριά φανέλα συν το γεγονός ότι στο πρωτάθλημα έχει καλύτερη πορεία από τον αντίπαλο της και τον κέρδισε μάλιστα και τις 2 φορές που βρέθηκαν αντίπαλοι. Και σήμερα πιστεύω ότι μπορεί να κερδίσει ακόμα και αν χρειαστεί να σκοράρει πάνω από μια φορά. GG & 2