2018/04/17 18:10 bet title Yes (Both Teams To Score) @-125 10/10

Αγώνας ρεβανς για την ημιτελική φάση του κυπέλλου Πολωνίας ανάμεσα στην Αρκα και την Κορονα. Πρώτο ματς νίκη για την Κορονα 2-1. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος θα ακολουθηθεί παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.
Από ήττα στην πρεμιέρα των πλει αουτ του πρωταθλήματος προέρχεται η Αρκα. Υποδέχτηκε την Λέχια και παρότι προηγήθηκε στο 9ο μόλις λεπτό έκανε πολλά λάθη στην άμυνα και μέχρι το ημίχρονο δέχτηκε 2 τέρματα και με το 2-1 εις βάρος της πήγε στα αποδυτήρια. Προσπάθησε στο δεύτερο αλλά δεν ήταν καλή επιθετικά και δεν μπόρεσε να απειλήσει ιδιαίτερα. Με αυτή την ήττα έμεινε στους 40 βαθμούς και στο συν 11 από την ζώνη του υποβιβασμού και είναι στην ουσία χωρίς στόχο για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Στο κύπελλο θα ρίξει όλο το βάρος και στην σημερινή αναμέτρηση για να περάσει στον τελικό και να κρατήσει τα σκήπτρα σαν περσινή κάτοχος της διοργάνωσης. Χωρίς απουσίες για το σημερινό ματς.
Από την πλευρά της η Κορονα προέρχεται από μεγάλη εκτός έδρας νίκη κόντρα στην Λεχ Ποζναν με 1-0 παρότι έπαιζε με πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα της και έσπασε το αήττητο της έδρας των πρωτοπόρων της βαθμολογίας. Σκόραρε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 35' και αφού λίγο νωρίτερα ο τερματοφύλακας της είχε αποκρούσει πέναλτι. Με αυτή την νίκη έφτασε στην 6η θέση και τους 48 βαθμούς δύσκολα όμως θα προλάβει μέσω πρωταθλήματος την ευρωπαική συμμετοχή. Έτσι ρίχνει και αυτή όλο το βάρος της στην σημερινή αναμέτρηση για να περάσει στον τελικό και μέσω της τυχών κατάκτησης του κυπέλλου να παίξει του χρόνου στο Γιουρόπα Λιγκ. Στα αγωνιστικά χωρίς τους βασικούς Ζουμπροβσκι (μεσος) και Πετρακ ( εξτρεμ).
Οι γηπεδούχοι πρέπει να νικήσουν για να περάσουν στην επόμενη φάση οπότε θα παίξουν επιθετικά και φυσικά μπορούν να σκοράρουν. Η Κορόνα από την άλλη είναι καλή στις αντεπιθέσεις και θα βρουν χώρους για να σκοράρουν και αυτοί. GG θα επιλέξω.