2018/04/17 19:30 bet title Over (Goals Over/Under 3.5) @200 10/10

Με την αναμέτρηση της Κορκ με την Σιλγκο Ροβερς συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Ιρλανδίας για την 12η αγωνιστική. Οι γηπεδούχοι είναι στην 2η θέση με 22 βαθμούς ενώ οι φιλοξενούμενοι στην 8η θέση με 10 βαθμούς.
Από νίκη προέρχεται η Κορκ την τελευταία αγωνιστική εντός έδρας κόντρα στην Σεντ Παρικς παρότι δεν έπιασε καλή απόδοση και με γκολ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου πήρε με 1-0 την πολύτιμη νίκη και πλησίασε στους μείον 2 από την πρωτοπόρο Νταλτακ. Δυνατό της σημείο μέχρι στιγμής η έδρα της καθώς έχει 4 νίκες σε ισάριθμα ματς και η επίθεση της καθώς με τα 20 γκολ είναι η καλύτερη του πρωταθλήματος. Στα αγωνιστικά εκτός ο μέσος Μπάκλεϊ (10/2),ο φορ Μπίτι (8/1),ο αρχηγός στόπερ Ντανλίβ που δεν έχει παίξει ακόμα φέτος ενώ αμφίβολος είναι ο στόπερ Μπένετ (3/0).

Η Σιλγκο Ροβερς από την πλευρά της πήρε τεράστια νίκη κόντρα στη Λίμερικ εκτός με 2-1 . Μέτριο πρώτο μέρος χωρίς πολλές φάσεις και όλα τα γκολ σημειώθηκαν στην επανάληψη. . Πήρε προβάδισμα στο 60΄ χάρη σε ένα τρελό γκολ απο τα εξήντα μέτρα, άντεξε στην πίεση της Σλίγκο και έκανε το 2-0 στο 82΄. Το μόνο που κατάφερε η Λίμερικ ήταν να μειώσει στο 90΄. Σημαντική νίκη κόντρα σε αντίπαλο με τους ίδιους στόχους, την παραμονή στην κατηγορία και μετά από 4 ματς μακριά από το τρίποντο. Εκτός έδρας έχει 2 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα. Στα αγωνιστικά ξανά εκτός ο βασικός γκολκίπερ Σλίγκερμαν (6/0) και ο αναπληρωματικός φορ Μόρισον (5/0, 4 αλλ.).
Η Κορκ είναι δυνατή στην έδρα της στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος και το ίδιο δυνατή περιμένω να είναι και σήμερα. Σκοράρει με ευκολία και θέλει σήμερα την νίκη για να είναι κοντά στις πρώτες θέσεις. Η Σίλγκο δεν είναι κακή εκτός και μπορεί να σκοράρει και να δούμε ματς με πολλά γκολ. OVER 3,5