2018/04/10 16:46 bet title Over (Goals Over/Under 2.5) @104 10/10

Κρίσιμη αναμέτρηση για την 42η αγωνιστική της Τσαμπιονσιπ με την Σαντερλαντ που βρίσκεται στην 23η και προτελευταία θέση με 32 βαθμούς και θέλει να σώσει την κατηγορία να υποδέχεται την Νοριτς που είναι στην 12η θέση με 55 βαθμούς με ελάχιστες ελπίδες να προλάβει τα πλει οφ ανόδου.
Από ισοπαλία 1-1 εκτός στην έδρα της Λιντς το Μ.Σάββατο προέρχεται η Σαντερλαντ. Μέτριο πρώτο μέρος, παίρνει κεφάλι στο σκορ με το ξεκίνημα του δεύτερου αλλά δεν άντεξε και δέχτηκε την ισοφάριση στο 72' , σκορ που παρέμεινε μέχρι την λήξη του ματς. Θετικό ότι δεν έχασε και πήρε τον βαθμό αλλά παραμένει χωρίς νίκη από τα τέλη Μαρτίου και κινδυνεύει άμεσα με υποβιβασμό. Έχει δύσκολη συνέχεια καθώς είναι στο μείον 7 από την σωτηρία αλλά και δύσκολο πρόγραμμα. Εντός έδρας έχει 2 νίκες , 6 ισοπαλίες και 12 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός ο ΜακΝέιρ (M, 12/2) και ο Γουίλσον (A,17/0).
Η Νοριτς από την πλευρά της προέρχονται από εντός έδρας νίκη με 3-1 κόντρα στην Αστον Βίλα έχοντας και καλή απόδοση. Καθοριστικό ρόλο το 1-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, στο δεύτερο με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου διπλασιάζει τα τέρματα της και παρά την μείωση του σκορ σε 2-1 λίγα λεπτά αργότερα δεν πτοήθηκε και ήταν αυτή που πέτυχε το επόμενο τέρμα για να γίνει το τελικό 3-1. Με αυτή την νίκη έφτασε τους 55 βαθμούς αλλά με τους 11 βαθμούς διαφορά από την εξάδα έχει ελάχιστες ελπίδες να προλάβει και μάλλον όλοι σκέφτονται την επόμενη σαιζόν. Εκτός έδρας έχει 7 νίκες, 5 ισοπαλίες και 8 ήττες. Στα αγωνιστικά εκτός ο χαφ Στίπερμαν (23/1, 8 αλλ.)
Οι γηπεδούχοι δίνουν μάχη για την παραμονή και θα τα παίξουν όλα για όλα για την νίκη και τους 3 βαθμούς. Η Νοριτς από την άλλη δεν έχει άγχος για την συνέχεια οπότε θεωρώ πως θα δούμε ανοιχτό ματς με γκολ. OVER 2,5.